ATRAKCJE

Aquapark Panorama w Jarosławcu

Wyposażony w kompleks basenów zewnętrznych ze stali nierdzewnej : z rwącą rzeką, sztuczną falą oraz dwa baseny wielofunkcyjne zawierające:  punkt wodnego masażu ściennego, masaże karku, gejzery powietrzne, grzybek wodny, leżanki rurowe z masażem powietrznym, zjeżdżalnie łączącą niecki basenowe. Aquapark oddalony jest od morza o 350 m. Cała sceneria Aquaparku wygląda jak „prawdziwa Tropicana” . Dodatkową atrakcją Parku Wodnego jest sztuczna grota z wodospadami. Zapewniona jest możliwość korzystania wczasowiczom – kuracjuszom z leżaków basenowych.

www.panorama-morska.pl/aquapark

Park wodny Jan w Darłówku

Park Wodny “JAN” jako jedyny w Europie umożliwia korzystanie z dobrodziejstw wody morskiej przez cały rok. Połączenie zabwy dla rodziny z leczniczymi  właściwościami wody morskiej klasyfikuje ten obiekt na szczycie piramidy obiektów o charakterze wypoczynkowo-rozrywkowo- leczniczych. Wyposażenie: basen sportowy 25×12,5 m, basen rekreacyjny duży, basen rekreacyjny mały połączony z basenem zewnętrznym, basen dla dzieci, dzika rzeka, dwie zjeżdżalnie 104m i 70m Turbo, dwie ślizgawki wewnętrzne, punkty gastronomiczne, sauna, jacuzzi, solarium, kręgielnia, gabinety odnowy biologicznej.

www.hoteljan.pl/park-wodny-jan.html

Dolina Charlotty

Położona tuż za miastem Słupsk i zaledwie 10km od nadmorskiego kurortu Ustka, pośród bukowego lasu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Dolina oczaruje Cię bajkową scenerią, przepięknymi krajobrazami, bliskością natury oraz licznymi atrakcjami dla oka i ucha.
Znajdziesz tu  „Zwierzyniec Doliny Charlotty”, a w nim: żubry, osły Plateou, lamy, wietnamska świnka, szkocka krowa, sarny, jelenie, dziki, kozły i wiele innych.  Stajnia „Pod Żelazną Podkową” proponuje przejażdżki bryczkami, naukę jazdy konnej na lonży lub maneżu, a dla bardziej zaawansowanych jeźdźców organizowane są  wycieczki konne po okolicy.

Amfiteatr Doliny Charlotty zaprasza w tym sezonie na występy m.in.: Kabaretu Ani Mru Mru, Kabaretu Młodych Panów, Kabaretu Smile, Łowcy.B, Kabaretu Moralnego Niepokoju, zespołu Deep Purple oraz V festiwal legend rocka, Wielką Międzynarodową Galę Operową i Musical „Cabaret”.

www.dolinacharlotty.pl

Agroturystyczne gospodarstwo pszczelarskie "Wędrowna Barć" w Krzemienicy

Położone jest w pasie nadmorskim blisko Ustki i Słupska, serdecznie zaprasza w swoje progi wszystkich miłośników natury, entuzjastów aktywnego wypoczynku, pasjonatów pszczelarstwa i smakoszy miodów. Wieś Krzemienica to malownicza osada powstała w XIX wieku, która wcześniej była kolonią.  Jest to najbardziej „szachulcowa” wieś w regionie słupskim. Ciekawostką gospodarstwa jest powstała w 2004r. „Sala Pszczelarska”, której główną atrakcją są dwa szklane ule z pszczołami oraz wystawa dawniej używanego sprzętu pasiecznego. W gospodarstwie można kupić miód, propolis, pyłek kwiatowy i świece z wosku pszczelego. Oferowany przez gospodarzy miód nigdy nie jest podgrzewany, bezpośrednio po miodobraniu wlewany jest do słoików przez co nie traci swoich leczniczych właściwości.

https://www.pasieka-krzemienica.pl/

„Kraina w Kratę” skansen w Swołowie

Obiekty tworzące siedlisko w Swołowie stanowią przykład typowej czworobocznej zagrody zamożnego chłopa jakie występowały m.in. na Pomorzu w XIX i XX wieku. Wjazd na zamkniete podwórze odbywa się przez budynek bramy, w głębi stoi szeroko frontowa chałupa a całość po bokach spinają stodoła i budynek inwentarski.

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów. Budowę zamku rozpoczęto w 1352 roku za panowania Bogusława V. W XVIII i XIX wieku w zamku znajdowały się magazyny i więzienie, od 1930 roku jest muzeum. Na zamku można zwiedzić wysoką wieżę z atrakcyjnie oświetlonym, bardzo wąskim wejściem. W połowie wieży, w bocznej komnacie znajduje się wystawa ptaków. Na zamku znajduje się również wystawa morska z wieloma wystawami tematycznymi, między innymi: kłusownictwo, wojenne okręty morskie. Można zobaczyć również zabytkowe meble, narzędzia tortur, kolekcję sztuki wschodniej (japońskie wazy i naczynia, okładka Koranu), historyczne foldery reklamowe miasta Darłowo oraz fotografie sprzed lat, a także dziewięciopolowy herb Księstwa Pomorskiego.

www.zamekdarlowo.pl

Rozsuwany most w Darłówku

Rozsuwany Most łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim z tzw. wieżą kontrolną. Most zbudowano w 1988 r., jest jedynym mostem, tego typu w Polsce. Powstał on na miejscu starego mostu zwodzonego. Wieża kontrolna mostu jest nazywana przez mieszkańców Darłowa „UFO” lub „Kaczorem Donaldem”. Niewątpliwą atrakcją jest widok rozsuwającego się mostu.

Nowoczesna elektrownia wiatrowa Kopań- Cisowo

Znajdują się tu dwie farmy wiatrowe. Pierwsza powstała w 1999 roku i składa się z 5 wiatraków. Jej łączna moc wynosi 0,66 MW. Druga farma została uruchomiona wiosną 2001 roku, w jej skład wchodzi 9 turbin, a jej łączna moc wynosi 18 MW. Szczególne wrażenie robi widok olbrzymich wiatraków z bliska.

Widok z Góry Barzowickiej

Njwyższe wzniesienie w okolicy Góra Barzowicka o wysokości 72 m.n.p.m. daje możliwość oglądania unikatowej panoramy z Jeziorem Kopań i Morzem Bałtyckim w tle.

Szlak Cystersów – Szlak Zabytków Średniowiecznych

Średniowieczni Cystersi mieli ogromny wpływ na rozwój obecnej gminy Darłowo i okolicznych wsi. Szlak Cystersów jest wspomnieniem ich wielkich zasług dla regionu, obejmuje 106 kilometrów tras przebiegających przez gminę Darłowo, dwie sąsiednie gminy i miasto Darłowo.Na trasie Urząd Gminy przygotował tablice informacyjne, dzięki którym otrzymamy najważniejsze informacje na temat napotkanych na trasie obiektów. W Centrum Informacji Turystycznej w Darłowie, każdy turysta może zaopatrzyć się w mapę Szlaku Cystersów z najważniejszymi obiektami.